Kontrolinis sąrašas: sodo priežiūra vasaros metu

Kontrolinis sąrašas: sodo priežiūra vasaros metu

 

Vasarą mūsų tikslas yra gražus ir sveikas sodas: staigūs temperatūros pokyčiai, oro sąlygos ir nedidelis aplaidumas gali sugadinti visas pastangas.

 

Čia rasite 8 patarimus, kaip rūpintis savo sodu vasarą!

1. Vasarą dažnai pjaukite veją.

Vasarą žolė auga greičiau, tačiau vejos pjovimas kuo trumpiau yra neteisingas. Mes rekomenduojame ją pjauti dažniau ir tik šiek tiek trumpiau nei įprastai, kad piktžolės neturėtų kada užauginti sėklų. Taip pat rekomenduojama žolę pjauti kai ji yra sausa. Taip pat galite rinktis Jums priimtiniausią bei patogiausią būdą pjauti veją, ar tai būtų vejapjovė ar robotas ar traktoriukas.

 2. Laistykite augalus ir veją.

Mūsų sodams reikia vandens. Jei norite maloniai leisti laiką, apsupti augalų ir gėlių, laistymas laistytuvu yra puikus sprendimas, nes kiekvienam augalui ir gėlėms galite nustatyti tinkamą vandens kiekį. Jei neturite laiko arba išvykstate atostogauti, galite įsirengti automatines drėkinimo sistemas, kurios gali sutaupyti pinigų, bei laiko, o dėl specifinio užprogramavimo, būsite užtikrinti, kad nesunaudosite daugiau vandens nei reikia.
Geriausias laistymo laikas yra aušra ir saulėlydis, kai oro ir dirvožemio temperatūra yra žemesnė ir garavimas yra mažesnis.

3. Augalai žydi ir vasarą.

Jūs vis tiek galite mėgautis gamta, vasarai įpusėjus! Vasaros gėlių žydėjimas yra nuostabus ir netgi gali būti didingas, jei jos gerai prižiūrimos. Tik Jūs galite nuspręsti kaip papuošti savo sodo kampelį arba savo namų sieną. Gražiausiai papuošia slenkantys ar vijokliniai augalai kaip gebenė, ar neįtikėtinai kvapnūs rožių ar levandų žiedai.

4. Vasarinių augalų dydis.

Vasariškas genėjimas taip pat vadinamas „žaliuoju genėjimu“, taip siekiama apriboti pernelyg spartų augalų augimą, pašalinti negyvas ataugas, šakas bei sutelkti visas jėgas į vaisius, kad jie augtų didesni.
Vasara geriausias laikas tokiem darbam atlikti, nes vegetatyvinė raida yra didžiausia, o tai skatina ne tik augalų gijimą, bet ir tai, kad jos augimas yra į pabaigą prieš žiemą.

Dekoratyvinių augalų dydį reiktų išlaikyti estetišką, nes per šį metų laikotarpį jie pasiekia savo apogėją. Palaikykite tik tokį dydį, kuris nekenktų žydėjimui ir ženkliai nepakistų augalo forma. Norėdami palaikyti gražias bei tikslias formas, pasirinkite tinkamą įrankį: pažiūrėkite į Stiga siūlomų įrankių genėjimui asortimentą skiltyje Gyvatvorių/Žolės žirklės.
Laikotarpis nuo birželio iki liepos yra geriausias, jei norite padailinti ar suteikti formą augalams. Panašiai kaip ir vaismedžius (obelis, slyvas), pabandykite apgenėti mažesnes šakeles karūnos viduje, kad ieitų daugiau šviesos. Tokiu būdu vaisiai gaus daugiau šviesos, jie bus spalvingesni ir sultingesni. Ar kada pastebėjote, kad saulės pusėje obuoliai yra raudonesni?

5. Saugokitės parazitų.

Visada rūpestingai patikrinkite savo augalus ir gėles. Per karštą sezoną vaismedžiai, tokie kaip slyvos ir persikai, gali būti apsikrėtę grybeliu, kuris sukelia ligą, vadinamą monilia. Jei pastebėsite sausus lapus ir šakas, turite greitai reaguoti. Nupjaukite ir pašalinkite pažeistas dalis, kad nepasklistų toliau.

6. Kova su piktžolėmis.

Vasara - tai sezonas, kai laukinės žolės dauginasi. Nepasiduokite, nes jos auga greitai ir visur. Piktžolės turi būti išraunamos su visomis savo šaknimis.

7. Vazoniniai augalai.

Jei turite vazoninių augalų, būkite atsargūs, kad jie neperkaistų saulėje, geriau statykite juos į šešėlinę vietą. Atkreipkite dėmesį ir į patį vazoną: jei jis plastikinis arba tamsus, paviršius gali perkaisti ir šaknys išdžiūti.
Dažnai tikrinkite vazoninius augalus, kad paviršinis dirvožemis nepasiektų sausros lygio, dėl kurio laistymas bus nebeveiksmingas.

8. Mėgaukitės savo sodu!

Baigę savo sodo kontrolinę priežiūrą, ramiai galėsite mėgautis!

Tai Jūsų sukurtas kūrinys, kur atsipalaiduojate ir praleidžiate smagias akimirkas. Sodo tikslas - mėgautis jo teikiamais malonumais bei gėrybėmis, žaisti su savo vaikais ar augintiniais, pakviesti draugus ir šeimą praleisti laiką kartu.