Prekių katalogas

Kaip paruošti savo sodą žiemai?

Kaip paruošti savo sodą žiemai?

Ar Jūsų sodas paruoštas žiemai?

Paprastai savo vejas paskutinį kartą nupjauname spalio ar lapkričio mėnesio pabaigoje, tada paliekame ją ilsėtis per šaltąjį žiemos laikotarpį. Peržiūrėkite mūsų patarimus žemiau!

Pateikiame trumpą, būtinų darbų sąrašą >>
5 būdai, kaip paruošti savo sodą žiemai:

1. Tvarkingi takai ir važiuojamosios kelio dalys.
Kai medžiai numeta visus lapus, labai svarbu juos sugrėbti bei sutvarkyti: tai greitai galima padaryti naudojant lapų pūtiką ar šlavimo įrenginį. Taip pat verta pasirūpinti, kad jūsų takeliai bei terasos būtų kruopščiai nuplauti prieš atkeliaujant šalnoms: aukšto slėgio valymo įrenginys, kaip Stiga HPS 235 R, darbą padarys greitai ir lengvai. Kelių, važiuojamųjų dalių ir kitų kietų paviršių valymas leis jums saugiau vaikščioti, nes šaltuoju žiemos laikotarpiu jie bus mažiau slidūs.

2. Vejos pakraščių priežiūra.
Sutvarkyti vejos pakraščius pašalinant lapus, piktžoles, sudžiūvusią žolę yra būtina užduotis: pasirinkę tinkamą įrankį, pavyzdžiui, akumuliatorinį vejos trimerį, tai galite padaryti greitai ir tyliai.
Tai taip pat yra puikus laikas supuvusias medžiagas iš komposto dėžės paskleisti dirvožemyje, kad jis būtų paruoštas pavasariui.

3. Paruošta veja žiemos poilsiui.
Pereikite per visą savo vejos plotą aeratoriumi su besisukančiomis šukomis - taip pašalinsite samanų sankaupas bei sudžiūvusios žolės likučius, kas leis šaknims lengviau kvėpuoti ir žolei laisviau augti pavasarį. Jei jūsų vejoje pasklidę daug samanų, tai didelė tikimybė, kad turite drenažo problemų, o sesija su aeratoriumi labai padės. Samanas galite pašalinti paberiant trąšų su geležies sulfatu, tuomet jos pagelsta ir yra iššukuojamos.

4. Būkite pasiruošę netikėtai iškritusiam sniegui.
Sunkus sniego ir ledo sluoksnis gali būti kenksmingas medžių šakoms ir augalams: išvenkite galimos žalos nupurtydami nuo šakų susikaupusį sniegą, kol jis vis dar yra minkštas, šviežias ir lengvai pašalinamas.
Būkite budrūs ir įsitikinkite, kad jūsų sniego pūstuvas ar šluota yra paruošti žiemos darbams!

5. Sudarykite darbų sąrašą.
Žiemos metu sodas yra gana rami vieta - todėl tai pats geriausias laikas sudaryti būsimo naujojo sezono planus. Nors aktyvaus augimo laikotarpis jau pasibaigęs, patyrę sodininkai puikiai supranta, kad pavasaris vėl ateis. Jei galvojate apie sodo pertvarkymą, svarbu išdėstyti visas mintis sudarant darbų sąrašą, bei nusipiešiant visą veiksmų planą, kad įsitikintumėte, jog tiksliai žinote, kaip viską įsivaizduojate. Nesvarbu, ar norite sukurti visiškai naują sodą nuo nulio, ar tiesiog norite suteikti esamam vaizdui naujovių, visada geriausia tinkamai susiplanuoti prieš pradedant didžius darbus.