Prekių katalogas

Kaip išsirinkti vejapjovę?

Kaip išsirinkti vejapjovę?


Kokią vejapjovę rinktis?

Pirmiausia reikia įvertinti savo vejos plotą, vejapjovės tipą ir norimą komforto lygį. Kad pasirinkti būtų lengviau, pateikiame pagrindinius vejapjovių tipus ir jų aprašymus:

Stumiamos vejapjovės. Šio tipo vejapjovės yra valdoma tik žmogaus rankomis, o tai reiškia, kad pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Su šio tipo vejapjove patogu pjauti mažesnius plotus (iki 5-6 arų), kuriuose galėsite lengvai ir greitai judėti nelygiu paviršiumi, apvažiuoti medžius, gėlynus ar kitas sodo kompozicijas. Mūsų el.parduotuvėje galite rinktis iš plataus Stiga, Oleo-Mac, Mountfield vejapjovių asortimento.

Vejapjovės traktoriukai. Tai – bene populiariausias vejapjovės tipas, su kurio komfortiškai nupjausite nuo vidutinio (10-30 arų) iki didelio vejos ploto (30 ir daugiau arų). Kuo didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis traktoriukas turėtų būti. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, koks yra šio įrenginio pjovimo agregato plotas; šis matmuo gali svyruoti nuo 66 cm. iki 132 cm. ir daugiau, o plotą rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į tai, ar jūsų sode yra siaurų pravažiavimų tarp medžių ar kitų kiemo elementų. Mes siūlome ypač kokybiškus Stiga gamintojo traktoriukus, kurie gali būti universalūs Park modeliai, su šoniniu žolės išmetimu arba surinkimu Tornado bei Estate modeliai.

Vejapjovės robotai. Robotai vis dažniau ateina į pagalbą žmogui atliekant buities darbus, o vejos pjovimas – ne išimtis. Roboto vejapjovės darbinio ploto pajėgumas gali svyruoti nuo 600 iki 5000 m² (6 – 50 arų), tad jis patenkins tiek turinčių mažą, tiek didelę veją poreikius. Taip pat patogu tai, kad daugelis vejapjovių robotų gali dirbti net ir lietingomis oro sąlygomis, o žmogaus įsikišimo į šio prietaiso darbą prireiks tik tuomet, jei jūsų sode yra paviršių, kurie nėra viename lygyje. Tokiu atveju jums reikės perkelti robotą iš vienos vietos į kitą. Siūlome rinktis iš naujos kartos STIGA Stig bei Stig-A robotų serijos modelių.

Elektrinė, benzininė ar akumuliatorinė?

Vejapjovių varikliai būna trijų tipų: elektriniai, benzininiai ir akumuliatoriniai. Kiekvienas iš šių variklių turi savų privalumų:


Benzininės. Benzinu varomos vejapjovės – ypač patogios pjauti didesniems plotams, nes nėra jokių laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Tiesa, šis variklio tipas reikalauja kiek daugiau priežiūros (reikia nuolatos pilti kurą, laikyti kažkur jo atsargas, pilti alyvą), taip pat benzininė vejapjovė yra sunkesnė už elektrinę ar akumuliatorinę. Populiariausių benzinu varomų vejapjovių galingumas svyruoja nuo 2 iki 20 arklio galių.

Elektrinės. Tai – vejapjovės tipas, kuris veikia įjungus prietaisą į rozetę. Pagrindinis nepatogumas yra tas, kad elektrinės žoliapjovės judėjimą gali riboti laidas, tačiau jei jūsų vejos plotas nėra didelis, tuomet tai nesudarys nepatogumų. Šios vejapjovės yra lengvesnės nei benzininės, skleidžia mažiau vibracijos, o eksploatavimas yra paprastesnis ir kiek pigesnis. Populiariausių elektra varomų žoliapjovių galingumas svyruoja nuo 1000 iki 1800 W.

Akumuliatorinės. Šios vejapjovės yra belaidės ir veikia varomos akumuliatoriaus. Tai – puiki alternatyva ieškantiems ne benzinu varomos žoliapjovės ir norintiems neapriboti savo pjovimo ploto. Tiesa, akumuliatorių pakrauti reikės pakankamai dažnai, o nenorintiems to daryti, rekomenduojama įsigyti bent 2 akumuliatorius, kad vienam išsikrovus, galėtumėte nelaukdami jį pakeisti kitu, arba tiesiog iškarto rinktis žoliapjovę jau su dviem akumuliatoriais komplektacijoje.

Rekomendacijos renkantis vejapjovę pagal pjovimo plotą:

 Vejos plotas  Darbinis pjovimo plotis
 200 kv. m (iki 2 a.)              32 - 36 cm 
 350 kv. m (3-4 a.)                40 - 45 cm
 500 kv. m (5-7 a.)  45 - 48 cm
 1000 kv. m (iki 10 a.)  48 - 53 cm
 2000 kv. m (iki 20 a.)  53 - 56 cm 

Vejapjovės modelių iššifravimai: Skaičiai 35/40/43/48/53/55 ir t.t. - korpuso plotis, S - savaeigė, Q - 4-1ame pjovimo funkcijos, B/H - variklių gamintojas (Briggs/Honda), V - greičio variatorius/reguliatorius, E - elektrinis starteris (užvedimas mygtuku), X - Fulcrum X formos rankena, BBC - (Blade Brake Clutch) Peilio stabdžių sankaba, AE/E - akumuliatorinė/elektrinė.

Idealiam vejos pjovimo užbaigimui kartu su žoliapjove specialistai rekomenduoja turėti dar kelis sodo įrankius:

Krūmapjovė - trimeris. Šis prietaisas skirtas pasiekti toms vejos vietoms, kurių įprasta vejapjovė nenupjauna – aplink medžius, gėlynus ar kitus sunkiai prieinamus pakraščius. Populiariausios yra benzininės krūmapjovės, kurių pagalba pasieksite net ir atokiausius sodo kampelius. Mūsų asortimente rasite platų pasirinkimą Stiga, Oleo-Mac, Mountfield bei Kaaz krūmapjovių-trimerių.

Žolės/Krūmų žirklės. Sodo žirklės yra nepamainomos pagalbininkės ypač smulkiems vejos padailinimams atlikti, apgenėti augalus ar gyvatvorę. Naudodamiesi šiomis žirklėmis pasieksite didesniems prietaisams neprieinamas vietas. Belieka išsirinkti priimtiniausią variantą iš siūlomų modelių.